Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hvězdná roklinka

11. 4. 2015

Hvězdná roklinka je tajný svět, ve kterém žijí a pracují víly. Jejich úkolem je vytvářet čtvero ročních období a nosit je do světa lidí. 

Roklinka je rozdělena do čtyř oblastí: na Jarní údolí, Letní palouk, Podzimní les a Zimoles.

Jarní údolí:Roční období obnovy sídlí v Jarním údolí. Překypuje barvami a novým životem. V jeho středu stojí Jarní náměstí, které je plné květin rostoucích pod bedlivým dozorem víl Zahradnic, jako je třeba Rozeta.

Letní palouk:Na Letním palouku září slunce nejjasněji. Tady se shromažďují víly, které chtějí odpočívat a hrát si. Je tu Slunečnicové pole, kde žije Iris, nebo travnatá Jehličková louka.

Podzimní les:Podzimní les hraje všemi odstíny oranžové, červené a hnědé. Listy na stromech se neustále mění, ale nikdy neusychají. Víly tu vylepšují všechny odstíny podzimu, který pak posílají do světa lidí.

Zimoles:Tajemný Zimoles je domovem zimních víl Mrazilek, například Modrovločky. Zimní víly nesmí Zimoles opouštět, protože teplejší počasí je příliš horké pro jejich křídla. Ale ani ostatní víly ze tří zbývajících království nechodí do Zimolesa, protože drsné počasí by zase uškodilo jejich křídlům.

Strom Obrození:Strom Obrození se nachází v srdci Hvězdné roklinky. Je viditelný ze všech stran a jeho kořeny zasahují do všech koutů Hvězdné roklinky. Ve stromu Obrození žije královna Klarion, která tak má celou Hvězdnou roklinku pod dohledem.