Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kapitán Hook

24. 3. 2015

Kapitán Hook

Kapitán James Hook je pirátem v místě, které se nazývá Země Nezemě. Je popisován, jako vysoký, štíhlý muž. Má dlouhé, černé, vlnité, skoro až kudrnaté vlasy, které nosí rozpuštěné. Má černou krátkou bradku i knír. Jeho normálně pomněnkově modré oči se mění v karmínové, když zabíjí své nepřátele. Jeho typickým znakem, jak už vyplývá z jeho jména (Hook - anglicky hák), je ostrý hák na levé ruce. Jeho úhlavním nepřítelem je chlapec Petr Pan. I když je brán, jako záporná osoba, tak je to vlastně jen osamělý muž toužící po lásce a společnosti.

O levou ruku přišel při jednom souboji s Petrem Panem, který mu ji usekl i s hodinkami a nakrmil s ní obrovského krokodýla, který ho od té doby pronásleduje. Díky tomu Hook k smrti nesnáší tikot hodin. Své posádce vládne železnou a krutou rukou - neposlušnost většinově trestá smrtí.

Díky víle Zvoněnce se mu podaří unést na palubu své lodi Wendy Darling, kterou se snaží přesvědčit, aby se stala pirátkou. Touží po ní kvůli jejím příběhům. Wendy nevědomky Hooka i jeho muže přivede na místo, kde žije Petr Pan a jeho chlapci. James Hook nastraží Panovi past v podobě prudkého jedu, který vždy nosí u sebe v lahvičce pro případ, že by ho chytili a zajali jeho nepřátelé. Jed je vlastně výtažkem ze slz, které mu tekly z karmínově rudých očí a neexistuje proti němu protijed - v podstatě je to jakýsi koktejl zášti, žárlivosti a zklamání. Pana však zachrání Zvoněnka, která za něj jed vypije.

V závěrečné bitvě na palubě Hookovi lodi se James snaží zjistit, proč Pan Wendy tolik potřebuje a nakonec dospěje k rozhodnutí, že je to pro to, že vypráví příběhy o lásce. Nabídne jí ještě jednou, aby se k němu přidala, jako vypravěčka, ale ona odmítne.

Díky jednomu z Wendyiných sourozenců Hook zjistí, že k tomu, aby létal potřebuje vílí prach, kterým se posype. Hook Pana málem zabije, když ho donutí myslet jen na smutné a špatné myšlenky. Jeho poslední chybou však bylo, že dovolil Wendy dát Panovi "náprstek", což byl polibek, díky kterému Pan znovu našel šťastné myšlenky, zvlétnul a mohl s Hookem i nadále bojovat. Hook nakonec umírá díky tomu, že přestane mít své šťastné myšlenky a je polknut obrovským krokodýlem

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

smi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

orsetto pirata