Jdi na obsah Jdi na menu
 


Modrovločka/Bělka/Střelka/Sýr myšák

24. 3. 2015

Modrovločka

Modrovločka (v originále: Periwinkle) je hlavní postava ve filmu Zvonilka a Tajemství křídel, kde je také poprvé představena. Je zimo- milka a víla Mrazilka, dělá námrazu, která funguje jako přikrývka a udržuje vše, na co sáhne živé. Je především sestra Zvonilky a tím pádem i hlavní postava, nového filmu, Zvonila a Tajemství křídel. Také sbírá ztracené věci a říká jim nalezené. Společně se Zvonilkou mají stejná křidélka - světélkují jim a obě se narodily ze stejného smíchu.

Milá, veselá, klidná a vždycky usměvavá, takto se Modrovločka chová po celý film. Je velmi mladá, má bílé vlasy, modré oči a modré oblečení. Vždycky se ke svým přátelům chová velmi mile, má velmi ráda svou říši a nejvíce si rozumí s Knihovníkem, u kterého nejspíše bydlí. Je téměř stejná jako samotná Zvonilka, někdy podobně "trhlá" a stejně plná nápadů, jako Zvonilka. 

Zvonilka a tajemství křídel

Zde se, se samotnou Modrovločkou seznamujeme poprvé, jednou, když šla Zvonilka s Faunou převádět zvířátka přes hranici. Modrovločka se šla podívat také, a když se Fauna nedívala, Zvonilka přešla hranici a začala ji světélkovat křídla. Modrovločce také, ale Zvonilce zmrzla křídla, byla v zimě moc dlouho.

Nadále po dlouhém vyšetření se ukázalo, že je Zvonilka, již v pořádku. Potom se vydala do Zimo-lesa a potkala Modrovločku v knihovně. Modrovločka Zvonilce ukazovala celou říší Zimo-lesa, ale později se musely bohužel rozloučit, jelikož Zvonilka je teplo-milka a ty v zimě mohou zmrznout. Jenže Zvonilka dostala nápad, jak Modrovločce ukázat i svojí říši teplo-milek. 

Přezdívka: Modra.
Talent: Zimní víla, mrazilka.
Osobnost: Zvědavá, neposedná a zábavná.
Vztah k módě: Nosí šaty, které se třpytí jako led. A k tomu ledové doplňky.
Kde žije: Zimoles.
Koníčky: Nejraději tvoří nápadité skluzavky na zamrzlých vodopádech.
Z čeho šílí: Miluje svou znovu nalezenou sestru Zvonilku.
Slabiny: Nemůže žít jinde než v Zimolese.

_0002_Peri.png

Další den se setkaly na hranicích, Zvonilka přivezla Sněhostroj, který vyrobili, aby mohla jít Modrovločka do jejich říše. Modrovločka přinesla velký kus ledu. Cink a Bubla zachytili Sněhostrojem led a strouhali ho, a tak vytvořili sníh. 
Jenže později, když led docházel Modrovločce bylo moc teplo a musela jít do říše zimy a oddělit se od Zvonilky. Později ale chtěl Lord Milori zničit Sněhostroj a hodil ho do vody. Jenže Sněhostroj svou tíhou rozbil led a začalo sněžit na říši teplo-milek, ale naštěstí Zvonilka dostala nápad, jak by mohli uchránit „Strom Obrození“ před mrazem, a tak letěla do zimo-lesa, aby mohly zakročit víly mrazilky a obalit strom námrazou. Bohužel při letu do mrazu se Zvonilce zlomilo křídlo, ale neřekla to nikomu. 

Zvonilka společně s Bělkou, Střelkou a Modrovločkou letěly do říše tepla, aby obalily strom. Bohužel ale tři mrazilky nedokážou obalit tak velký strom. Později však přilétají víly a víláci ze Zimo-lesa a stihnou to včas. Mráz a led začnou ustupovat, a tak je vše zachráněno, ale nadále se všichni dozvědí, že Zvonilka má zlomená křídlo a na to není léku. Pak ale Zvonilka a Modrovločka spojily svá křídla a zlomenina na Zvonilčině křídle se pomalu zatahovala.

                                                        

Bělka

Bělka (v originále: Gliss) je jedna z hlavních postav ve filmu Zvonilka a Tajemství křídel. Žije a pracuje v Zimo-lesu a tím pádem je i zimo-milná. Má talent, zvaný- Námraza, což funguje jako přikrývka a udržuje věci živé. Je nejlepší přítelkyní Modrovločky, Střelky a Sleda. Mezi její nejoblíbenější koníčky patří cvičení její Námrazy, ráda sáňkuje a zbožňuje žaludy. Ve filmu si tuto roli zahrála americká herečka Grey DeLisle. 
Osobnost avzhled

Velmi mladá víla, středně vysokého vzrůstu s bledou kůží a hubenou postavou, takové jsou vlastnosti zimní víly, Bělky. Má bílé vlasy svázané do culíku a kulaté tmavě modré oči. Nosí modré tílko a modré kalhoty s listu. Včetně modrých bot a průhledných křídel. Bělka je velmi energetická, zábavná, milá, hyperaktivní a pro mnohé se může jevit jako šílená víla. Má ráda své přátelé a je ochotna pro ně udělat cokoliv, i když je to zrovna v rozporu s pravidly. Veškerý svůj čas tráví se Střelkou a Modrovločkou, společně sáňkují a cvičí námrazu. Také je Bělka velmi lehkomyslná a působí jako malé dítě, které je nadšené z neobvyklých věcí.

Zvonilka a tajemstvý křídel

Poprvé se s Bělkou setkáváme, když Modrovločka provází Zvonilku po Zimo-lese. Dojdou, až do středu obecného Zimo-lesa, kde trénují její kamarádky Střelka a Bělka. Střelka zrovna není energická do práce, až na Bělku, která neustále cvičí svou Námrazu. Naneštěstí sníh, kde stála Zvonilka se propadl a ona spadla, až k Bělce a Střelce. Obě byli zvědavé, kdo je ta Zvonilka a Bělka brzy usoudila, že Zvonilka vypadá jako Modrovločka, a že vypadají jako sestry. Nicméně Střelka namítala, aby na to zapomněla, neboť je to teplo-milka a v Zimo-lese.

Bělka tedy ihned navrhla, že ji tu musí provést, a vzali ji sáňkovat. Společně s Bělkou, Střelkou, Zvonilkou a Modrovločkou sáňkovali a během toho předváděli svůj talent Námraza. Poté se museli vrátit zpět ke Knihovníkovi, a po příchodu lorda Miloriho, musel Knihovník poručit, aby se Zvonilka vrátila zpátky domů, neboť by tu mohla umrznout. Téhož večera jí Modrovločka ještě stačila ukázat i svůj dům, nicméně díky ohni, který Zvonilka vytvořila, se opět rozbořil sníh a Zvonilka málem spadla na zem. Naštěstí Knihovník přišel a dovedl dívky k hranici, a tentokrát se, už museli rozloučit.

Nicméně Zvonilka dostala nápad, aby se mohli opět setkat na hranici, poručila jí, aby přinesla velký kus ledu. Příští den se setkali na hranici a Bělka, Střelka, Sled a Sluch přinesli velký kus ledovce, jak poručila Zvonilka. Ještě než stačila Modrovločka odejít a opustit Zimo-les, poručila Bělka, aby jí přinesly velký žalud. Modrovločkyním křídlům se pobyt v teplé části Hvězdné roklinky nelíbil, a tak se musela vrátit domů a definitivně se rozloučit se Zvonilkou. 

Obě dívky se vrátili do svých domovů, ale naneštěstí lord Milori shodil do řeky Sněhostroj, který vyrobila Zvonilka, aby mohla Modrovločka navštívit teplé roční období. Ten zachytil led v řece a rozvířil sníh, který se chrlil sníh na teplé roční období. Strom Obrození byl v nebezpečí, Zvonilka tedy letěla do Zimo-lese, kde už i zimo-milné víly měli problém, neboť se Vílí prášek přestal sypat. Zvonilka povyprávěla Modrovločce, co se stalo u nich, a tak se Bělka, Střelka a Modrovločka vydali ke stromu Obrození. Začali obalovat strom Námrazou, aby strom přikryli, než k němu mráz dorazí. 

Nicméně strom je příliš velký, a tak na něho tři víly nestačí. Vše je ztraceno, až do příchodu lorda Miloriho a ostatních zimních víl, které společně přikryjí strom Obrození, a zbytek víl přikryje ostatní roční období. Vše je po několika minutách hotovo, a tak se všichni víly schovají ve stromu Obrození. Pečlivě všichni vyčkávají, až po chvilce začne mráz ustupovat a vše se naštěstí vrací do normálu-začne se opět sypat vílí prášek. Všichni se vrací zpět do svých částí ročních období a Zvonilka opět vymyslí nový způsob, jak mohou jít teplo-milky do Zimo-lesa. (Použijí Námrazu na jejich křídla a tím je udrží v teple a křídla nezmrznou). Poté během oslavy v Zimo-lese, přinese Bubbla Bělce velký žalud jako dárek a ona je z toho velice potěšená.

                                     

Střelka

 

cheese_pose.png

Sýr - myšák pojmenovaný po svém nejoblíbenějším jídle! Sýr se snadno vyleká, ale jinak je to moc dobrý kamarád. Pokud zrovna nepomáhá Zvonilce, tak je s Cinkem a Bublou.