Jdi na obsah Jdi na menu
 


Peter pan

24. 3. 2015

Objevuje se:Petr pan a piráti,disney peterr pan 1,2,Hledání země nezemě,Neverland,Neobvyklé dobrodružství,

Petr Pan

Petr Pan, chlapec, který nikdy nechtěl vyrůst, žije v Zemi Nezemi, která se nalézá za druhou hvězdou doprava a pak přímo až do rána. Je obratný a zdatný v boji s mečem a díky šťastným myšlenkám dokáže létat. Jeho největší přítelkyní je víla Zvoněnka, s níž létá k oknu Wendy Darling, aby naslouchal jejím pohádkám, které tam vypráví o pirátech, dobrodružstvích a o lásce. Jeho úhlavním nepřítelem je Kapitán James Hook, kterého právě Pan připravil o ruku.

Petr vletěl oknem do pokoje, kde spala Wendy Darling, aby chytil svůj stín, který mu stále utíkal a neposlouchal ho. Wendy probudil jeho pláč a rozhodla se, že mu pomůže - stín chytila a přišila ho k Panovi, takže mu již nikdy nemohl utéci. Petra tato dívka uchvátí a chtěl by ji mít pouze pro sebe, a tak jí nabídne cestu do Země Nezemě, kterou Wendy přijímá.

Pan je nejstarší ze všech chlapců, kteří tu s ním žijí a ti ho proto oslovují otče. Zažívá s nimi mnohá dobrodružství.

James Hook na Pana nachystá léčku, kdy mu nastraží do pohárku s vodou, který mu tam připravila Wendy, prudký jed, proti němuž není protijed a zabíjí prakticky okamžitě. Pana zachrání jeho víla Zvoněnka, která ho za něj vypije a položí za něj život. Díky své víře ve víly ji Petr oživí a společně se vydávají zachránit Wendy a chlapce, které zajal Hook.

V závěrečné bitvě se s Hookem utká v souboji na meče. Pro Petra to vypadá nadějně až do chvíle, než ho Hook donutí myslet na smutné a zlé myšlenky, které ho stáhnou k zemi. Zachrání ho až Wendy, která mu daruje "náprstek" - svůj skrytý polibek, čímž mu navrátí šťastné myšlenky. Pan se začne znovu bít a nakonec svého úhlavního nepřítele s pomocí ostatních poráží.

Ačkoliv od něj všichni chlapci, kteří vypadli z kočárků, odešli s Wendy a jejími sourozenci, aby mohli vyrůst, tak on zůstal se Zvoněnkou v Zemi Nezemi, kde navždy zůstal chlapcem.

 

Petr Pan je fiktivní postava nestárnoucího chlapce z původních děl, jejichž autorem je skotský novinář, dramatik a spisovatel James Matthew Berrie.  Jde o fiktivní postavu malého divokého chlapce, který nechtěl dospět a zažíval různá fantastická dobrodružství v magické fiktivní Zemi nezemi.

peter-pan-cartoni-animati

Peter_300