Jdi na obsah Jdi na menu
 


Wendy Darling

24. 3. 2015

Wendy Darling

Celým jménem Wendy Moira Angela Darling je mladá dívenka, která ráda vypráví svým bratrům pohádky o pirátech a hlavně o nejstrašnějším z nich - o Kapitánu Hookovi. Má dva bratry Johna a Michaela. Většinově je zobrazována jako dívka se světlými vlasy i očima a štíhlou postavou.

Wendy touží po tom, mít v pravém koutku úst skrytý polibek, tak jako její matka. Až vyroste, tak by se ráda stala spisovatelkou a napsala román o svých dobrodružstvích.Jednou v noci ji probudí hluk a ona se setká s Petrem Panem, který létal k jejímu oknu, aby naslouchal jejím pohádkám. Pomůže mu chytit jeho stín, aby mu už neutíkal a on nebyl smutný a nakonec mu ho přišije. Petr ji chce vzít s sebou do Země Nezemě, aby vyprávěla pohádky jemu i všem ostatním klukům, kteří vypadli z kočárků. Wendy souhlasí, probudí bratry a všichni tři té noci odletí s Petrem Panem do země Nezemě - za druhou hvězdou doprava, a pak rovně až do rána.

Wendy se stane Matkou všech kluků, které trochu usměrňuje. K nelibosti víly Zvoněnky je zamilovaná do Petra. Jedné noci je Wendy unesena na palubu Hookovi lodi, kde se ji tento pirát snaží přesvědčit, aby se stala pirátkou, protože on i jeho posádka touží po vypravěčce příběhů. Wendy prohlásí, že si to ještě musí rozmyslet, a tak je vrácena zpět na místo, odkud ji unesli.

Wendy nakonec Hookovi vysvětluje, proč ji a její příběhy Petr Pan chtěl, proč ji potřeboval. Wendy totiž vždy v konečném důsledku vyprávěla o lásce. Když je nucena jít po prkně, zachrání ji Petr Pan a ona se spolu s ostatními účastní závěrečné bitvy na Hookově lodi. Když už to vypadá, že je Pan poražen, vynutí si Wendy, aby mohla Panovi dát "náprstek", což byl polibek, který mu vrátil šťastné myšlenky. Díky ní je tedy Hook nakonec poražen a ona se i se svými bratry a všemi chlapci, kterým dělala Matku, vrací do Londýna. Díky ní mají chlapci domov a opravdové rodiče a ona nakonec může vyrůst, i když to znamená, že bude bez své dětské lásky - Petra Pana, kterému věnovala svůj skrytý polibek.


Wendy ráda vypráví svím bratrum pohádky o děsivích pirátech,a netuší že její vyprávění poslouchá i Petr Pan,kterí vždy přilétne se svojí vílou Zvoněnkou zdaleké Zeměnezemě,a tajně zaoknem poslouchá Wendiny příběhy.Jednoho krásného večera se Wendy probudí,a uvydí že vjejím pokojí je Pert Pan,chlapec kterí umí létat.Wendy vzbudí své bratry,a všichny se rozhodnou že odletí s petrem Panem do kouzelé Zeměnezemě.Wendy se do Petra Pana zamiluje,a bude chtít sním zůstat,ale Petr Pan nesouhlasí protože by musel vyrůst.A tak se Wendy musí nakonec smířit stím,že Petr Pan nemůže být její životní láskou.Tojí hodně rozesmutní,ale její krásné vzpomínky na Petra Pana jí v srdci zůstanou navždy,i poté co se Wendy zase vrátí zpátky domů.